Voor het oplossen van problemen kunt u hulp vragen aan anderen. Dat lijkt soms misschien moeilijk. Maar veel mensen ervaren dat wanneer je om hulp vraagt, bijna iedereen ja zegt. Vindt u dit moeilijk? Lees dan deze tips.
Wie kan u helpen?
Er zijn genoeg mensen die graag iets voor een ander doen. Ook al bieden zij dat niet altijd uit zichzelf aan. Misschien zijn er bekenden die erover hebben nagedacht u hulp aan te bieden. Uw vraag helpt hen over de drempel.
U zou bijvoorbeeld hulp kunnen vragen aan uw buren, kennissen, vrienden en familie. Het kan ook zijn dat zij weer iemand kennen, die u kan helpen.
Blijft u het lastig vinden om hulp te vragen in uw omgeving? Dan kunt u ook eens contact opnemen met Sociaal Team Culemborg. Zij kunnen met u meedenken wie u kunt vragen en hoe u dat kunt doen.
Hoe vraagt u om hulp?
Kent u iemand die u om hulp wilt vragen? Nodig hem of haar dan uit bij u thuis. Denk van tevoren al na waar u graag hulp bij wilt.
U kunt tijdens het bezoek vertellen welke dingen u steeds meer moeite kosten. Misschien wil uw kennis of familielid u daarbij helpen.
Anderen helpen
Krijgt u hulp van iemand, dan kunt u af en toe ook iets voor een ander doen. Bijvoorbeeld op de kat van de buren passen, een neefje helpen met huiswerk, of een taart voor iemand bakken. Iets terug doen hoeft niet, maar het is wel vriendelijk.
Meer tips
Vindt u het lastig om anderen om hulp te vragen? Op Culemborg voor Elkaar vindt u nog meer tips die u misschien op weg kunnen helpen.
Culemborg voor Elkaar
Culemborg voor Elkaar is hét platform voor iedereen in Culemborg die iets wil doen voor een ander, of hulp nodig heeft. Dus heeft u hulp nodig bij iets wat u niet alleen kunt? Plaats dan een hulpvraag op Culemborg voor Elkaar. Of kijk of er op Culemborg voor Elkaar al een oproep staat van iemand die hulp aanbiedt.
Vrijwilligers Informatie Punt (VIP)
Heeft u hulp nodig bij het plaatsen van een oproep op Culemborg voor Elkaar? Voor hulp kunt u terecht bij het Vrijwilligers Informatie Punt (VIP). Het VIP kan u ook de meest actuele informatie geven als het gaat om beschikbare vrijwilligers. U kunt hier terecht met uw vragen over de inzet van een vrijwilliger.
Het VIP is onderdeel van ElkWelzijn. Het VIP zit in Wijkcentrum de Salaamander. U kunt langskomen bij het VIP, als u van tevoren een afspraak maakt. Neem contact op via 06-83 52 51 08 of via e-mail: srigter@elkwelzijn.nl. Bekijk de website van ElkWelzijn voor meer informatie.